AZ EGÉSZSÉGPÉNZTÁR LÉNYEGE

Az önsegélyező pénztári számla leginkább egy bankszámlához hasonlít. Cserébe az Állam azt kéri, hogy csak olyan szolgáltatásokra legyen felhasználható a pénztári számláról az összeget, ami szociális és családi biztonságot megteremtő célokat szolgál. Így a pénztár önkéntes és a befizetett összeg az egészség megőrzését szolgáló szolgáltatásokra, termékekre költhető el.

Miért hasznos az egészségpénztár?

– 20% adókedvezmény

– 2,9% – 7% pénztári befizetés költsége

– Akár 14,1% nyereség

– Közeli hozzátartozó is igénybe veheti

– Egyenlege örökölhető

– Az egészségpénztárral szerződött partnerek sokszor jelentős kedvezményt biztosítanak a termékek és szolgáltatások árából.

Évi 750 000 Ft befizetéssel évi 125 000 Ft adókedvezmény pénztári számlára utalással.

Mire használható fel?
Egészség: gyógyszer, gyógyászati segédeszköz, vitaminok, gyógyvíz, fogorvos, kötszerek, fertőtlenítő szerek szemüveg, orvosi költségek, kórházi kiadások, gluténmentes élelmiszerek, matrac, laborvizsgálatok, szűrővizsgálatok, egészségügyi kiadások

Gyermekeseknek: gyerekszülés, babaruha, babaszoba, babaápolás, pelenka, tápszer, oltás, ultrahang, őssejtlevétel, magánorvosi költségek, ruházat, tankönyv, fogszabályozás

Szülés szolgáltatás: maximum 2 millió ft felvehető abból az egyenlegből, ami már 180 napja a számlán van, nemcsak a gyermek szülei vehetik igénybe, közeli hozzátartozók is, lombikprogram is.

Gyes, gyed, táppénz idejére kiegészítés: havonta felvehető a számláról

Iskolás gyermeknek: tankönyv, ruházat, egyetemi tandíj, albérlet, kollégium

Meghatározott egészségügyi szolgáltatások, magánorvosi ellátás a szerződött partnereknél, szűrővizsgálat a szerződött partnereknél, ideértve a bőrgyógyászati és nőgyógyászati vizsgálatot is, fogászati kezelések, fogorvosi beavatkozások, fogbeültetés a szerződött partnereknél, fogszabályozás, gyógyulást elősegítő kezelések a szerződött partnereknél, például gyógytorna, gyógymasszázs, fizioterápia, gyógyszerek.

Mennyit számít az egészségpénztári tagság?

Példa:

Nézzünk meg erre egy konkrét példát. Ha kiderül, hogy három fogunkat is tömni kell, és magán ellátásban szeretnénk megcsináltatni, darabját 16 ezer forintért, akkor ez összesen 48 ezer forintba kerül. Egészségpénztári tagság nélkül a teljes összeget nekünk kell kifizetni, viszont ha pénztári tagok vagyunk, akkor ezt a pénzt a pénztári számlán lévő pénzből utólag visszakapjuk.

A befizetett összeg után ráadásul adó-visszatérítés is igénybe vehető, emellett az sem ritka, hogy a pénztárakkal szerződő szolgáltatók kisebb-nagyobb kedvezményeket is adnak a pénztári tagoknak.

 Az egészségpénztárba befizetett pénz emellett akár le is köthető, amivel további kedvezményeket lehet igénybe venni. Kétéves lekötésnél az első évben lekötött összeg után 10 százalékos adó-visszatérítés vehető igénybe, a hozamot negyedévente lehet kivenni, emellett kamatadót sem kell fizetni.

A BEFIZETÉSEK UTÁN 20% ADÓKEDVEZMÉNY

+10% BETÉTLEKÖTÉSRE

+10% PREVENCIÓS KÖLTSÉGEKRE (SZŰRŐVIZSGÁLAT, PL RÁKSZŰRÉS, FOGÁSZATI SZŰRÉS)

+10% EGÉSZSÉGTERV ALAPJÁN (GYÓGYTORNA, GYÓGYMASSZÁZS, FIZIOTERÁPIA)

+ hozam a bentlévő pénzre évi kb 8-9%

PÉNZTÁRI KÁRTYA ÖSSZEKÖTTETÉS SAJÁT KÁRTYÁVAL ÍGY NEM KELL KÜLÖN KÁRTYÁT HASZNÁLNI!

ELŐNYE: azonnal feltölthető, automatikusan 20% kedvezmény minden vásárlásra.

Több mint szerződött 1200 partnernél plusz 5-20% kedvezmény, pl Vision Expressz, Humáncell, Oázis, Novetex, Ofotért, stb

Az önsegélyező pénztári adókedvezmény jövedelemkorláttól függetlenül elérhető bárki számára, aki jövedelemmel rendelkezik Magyarországon.

A visszakapott adónkról mi dönthetünk, hogy ezt azonnal felhasználjuk családi vagy egészséggel kapcsolatos céljaink megvalósítására vagy inkább megtakarítjuk és kamatadómentesen fialtatjuk, hogy később, amikor szükségünk lesz rá, még nagyobb összeg álljon rendelkezésre.

Fontos azonban megjegyezni, hogy az egészségpénztári tagság előnyei pénztáronként és megtakarítási célok és költések szerint változhatnak. Mielőtt csatlakoznánk egy egészségpénztárhoz, érdemes alaposan megismerni a rendszer működését és az elérhető előnyöket, különbségeket.

Az oldal a felhasználói élmény javítása érdekében sütiket használ.