Sokan kérdezik, hogy pontosan miben különleges én terápiám, azaz mit csinálok egy terápiás pénzügyi coach ülésen?
Néhány példa arra, hogy milyen különböző pénzügyi lelki elakadásokkal foglalkozom:
- Pénzügyi stressz és szorongás: Én úgy látom, hogy sok ember szorongást érez a pénzzel kapcsolatban, legyen szó anyagi nehézségekről, adósságokról, munkahelyi vagy üzleti válságról vagy akár hirtelen vagyonosodásról is. Mint terápiás coach segíthetek megérteni és kezelni ezt a stresszt, valamint segíthetek kialakítani hatékony stresszkezelési technikákat.
- Pénzügyi célok és prioritások: nehézséget okozhat meghatározni és elérni pénzügyi célokat. Coach-ként segíthetek segítőkész kérdésekkel, hogy tisztább képet kapj arról, milyen célokat szeretnél elérni, és támogatást nyújthatok a prioritások meghatározásában és az elérésükhöz szükséges lépések kidolgozásában.
- Pénzügyi tervezés és költségvetés: Sokak számára problémát jelenthet a hatékony pénzügyi tervezés és költségvetés kialakítása. Csak sodródnak, impulzív vásárlásokkal élik életüket. Coach-ként segíthetek neked abban, hogy átláthatóbbá tegyük a pénzügyeidet, meghatározzuk a kiadásokat, és megnézzük ezek lelki okait is.
- Pénzügyi szokások és viselkedésminták: Néha rossz pénzügyi szokások vagy viselkedésminták akadályozhatják a kliens pénzügyi fejlődését. Segíthetek az ilyen szokások és minták azonosításában, és olyan módszereket és stratégiákat dolgozhatok ki, amelyek segítenek neked megváltoztatni ezeket az irányokat.
- Pénzügyi tudatosság és önfegyelem: Az egyéni pénzügyi tudatosság és az önfegyelem fontos szerepet játszik a pénzügyi sikerek elérésében. Utat mutatok a tudatosság és az önfegyelem fejlesztésében, és segíthetek neked jobban megérteni és kezelni a pénzzel kapcsolatos döntéseket.
Mit jelenthet ez pontosan? Néhány plusz példa:
- Miért van az, hogy bemész egy üzletbe körülnézni és csak olyat veszel amire nincs is szükséged?
- Gondolkodtál már azon, hogy miért akadozik a pénz az életedben?
- Gondoltál már arra, hogy miért nem tudsz félretenni mikor van és miért költöd el az utolsó filléred is?
- Úgy érzed, hogy mindent megtettél, hogy előre juss, de mindig történik valami / valaki, ami elviszi a pénzedet?
- Úgy érzed, hogy hirtelen jött a siker, még fel sem tudtad dolgozni, de más már másképpen néz rád?
- Irigykedsz, hogy más előre jut, de a szíved mélyén tudod, hogy megérdemli, mert ő tett is érte, te viszont nem, és ez csak még jobban felbosszant?
- Gazdag családba születtél, ahol a szüleid mindig félretettek, te mégsem ezt örökölted, és csak szórod a pénzt?
- Szegény családba születtél, és megfogadtad, hogy te más leszel és mégis ott tartasz, hogy hónap végén alig jösz ki a fizetésből, pedig jól keresel a szüleidhez képest?
- Jól elvagy otthon, van elég pénze a férjednek, családtagoknak, neked nincs is kedved megmozdulni a pénzért?
- Úgy érzed, hogy az egész világ ellened van vagy nem értenek meg és senki nem segít?
Ezeken a kérdéseken már sokat gondolkoztál, de valahogy nem jön válasz.
Vagy esetleg az is lehet, hogy nem akarsz egyedül szembenézni a válasszal?
Fontos megjegyezni, hogy én, mint terápiás coach nem, mint pénzügyi tanácsadó szakember vagyok ebben a helyzetben. Az én fő szerepem az, hogy támogatást nyújtsak a pénzügyi nehézségekkel való szembenézésben és a gondolatok, érzések és viselkedési minták felderítésében, illetve hogy segítsem a kliensemet az önismeret és az önfejlesztés terén.
Én itt vagyok, segítek, csak írj rám, hogy mi a gond, mire van szükséged!